Nevěřili byste kolik zajímavých lidí potkáte, když navrhujete barevné ponožky. A zdaleka to nejsou jen lidi kolem módy. Přesně to byl případ Dominika a Adama.

Kluci přišli s docela bláznivým nápadem, že by chtěli cestovat po světě v barevných ponožkách, které by na svých přednáškách z cest prodávali a mohli by tak pokrýt aspoň část nákladů spojených s cestováním.

Asi už tušíte, že se mi nápad okamžitě zalíbil. Kluci pod jménem Ponožky na cestách nízkorozpočtově scestovali pořádných kus světa, o svoje zážitky se pravidelně dělí s fanoušky na Facebooku a ochotně jim radí. A mají dokonce vlastní africký model SocksInBox. Z každé prodané krabičky dostanou kluci 100 Kč na další cesty.

Protože je teď model pro Ponožky na cestách nově dostupný také v eshopu SocksInBox, říkala jsem si, že pro vás kluky trochu vyzpovídám, abyste se o jejich projektu víc dozvěděli. Pokud vás Ponožky na cestách zaujmou, budu ráda když kluky podpoříte nákupem jejich afrického modelu. Sto korun z každé krabičky jde na jijich cestování. Užijte si rozhovor.

Když jsem o vás a o Ponožkách na cestách poprvé slyšela, přišel mi to docela bláznivý nápad. Asi nebudu jediná, že? Jak jste na něco takového přišli?

To určitě nejsi jediná, ptají se nás na to všichni. Celý nápad vznikl úplně spontánně. Když jsme před dvěma lety vyráželi na cestu vlakem z Moskvy do Vietnamu, na levném moskevském hostelu nám hned první noc ukradli boty.

Řekli jsme se tenkrát, že je to znamení a že dál budeme po světě cestovat v ponožkách. Od toho dne fotíme na zajímavých místech sockies a se zážitky z cest je sdílíme přátelům na Facebooku.

Na jaké místo nejraději vzpomínáte?

To je těžká otázka. Za poslední dva roky jsme projeli více než 30 tisíc kilometrů na třech kontinentech. Například jeden z momentů, na který často vzpomínáme, je dvoudenní túra po Velké čínské zdi.

Čínská zeď

Jak už to u nás bývá, rozhodli jsme se vyrazit na neopravenou část zdi, kde běžně turisti nechodí (třeba i z důvodu, že je to zakázané). V červencovém vedru jsme celý den šplhali po zhroucené zdi v horách a užívali si klidu a samoty.

Večer jsme se utábořili v jedné ze strážních věží. V noci přišla velká bouřka, což společně s tajemnou atmosférou stovky let staré zdi, vytvářelo atmosféru, na kterou se dá jen těžko zapomenout.

Co by naopak nejhorší zážitek?

Jeden z momentů, kdy se nám pořádně klepala kolena, se nám přihodil v Etiopii v oblasti domorodých kmenů. Vydali jsme se na několik dnů na motorce objíždět místní domorodce, když nás najednou po celodenní cestě savanou zastavil vojenský džíp.

Tři dny jsme strávili na policejních stanicích a nevěděli jsme, co s námi bude. Policie nám zabavila pasy, mobily i kamery, takže jsme se ani nemohli ozvat rodičům. Po třech dnech se nakonec celá situace vyjasnila – policejní náčelník usoudil, že nejsme špióni a s omluvou nás propustil.

Až zpětně jsme zjistili, že jsme vjeli do oblasti, kde etiopská vláda tajně buduje obrovskou přehradu a cukrové plantáže uprostřed národního parku.

Danakil, Etiopie

Danakil, Etiopie

 

Co byste doporučii začínajícím dobrodruhům? Kam vyrazit a jak se na to připravit?

Haha. Tak zaprvé – my jsme toho zatím procestovali jen trochu a necítíme se být v pozici, že bychom měli dávat rady. Z vlastní zkušenosti, ale můžeme říct, že cestování nemusí stát moc peněz. Všechno je o ochotě si snížit hranici komfortu a nebát se jít do neznámých situací. My jsme oba začali cestovat nejprve v Evropě a až po nějakém čase jsme vyrazili dál.

Lysefjorden, Norsko a barevné ponožky SocksInBox Folklor

Lysefjorden, Norsko a barevné ponožky SocksInBox Folklor

 

Jaké jsou vaše nejbližší plány? Případně můžete prozradit vaše dlouhodobější cíle.

Letos se vydáváme do světa každý sám, protože si chceme vyzkoušet jaké je to cestovat bez parťáka. Na našem FB tak letos budou dvě série příspěvků - Dominikovy z New Yorku a Adamovy z Filipín a Ukrajiny.

Co byste vzkázali fanouškům barevných ponožek?

Nejtěžší je udělat první krok. Buď můžete potkat skvělého parťáka a vzájemně se motivovat anebo se mohou vašim parťákem stát vaše barevné ponožky. A v případě, že máte obojí? Tak pak už vás nemůže nic zastavit! A pokud vyrazíte do světa, pošlete nám svou ponožkovou fotku ;)

 

Kolik co stojí v Etiopii

Své poznatky kluci sdílejí na Facebooku. Dozvíte se tak třeba kolik v Etiopii stojí oběd, ubytování, mobilní internet nebo pivo.

Ani o adrenalinové situace není během cestování nouze...

"Jeli jsme tenkrát na celodenní výlet na motorce. Půjčili jsme si ji v městě Awasha za 23 USD. Rozhodli jsme se jet do hor, které jsme viděli za městem, a navštívit malé vesničky. Když jsme jeli zpět, chtěli jsme se podívat na vyhlídku nad Awashou. Úplně dobrý nápad to ale nebyl Asi jsme někde minuli odbočku a museli jsme sjíždět dolů po této cestě-necestě Trocha adrenalinu ale nikdy neuškodí "

Etiopie a motorka za 23 dolarů na den

Samozřejmě si kluci užijí i pohodu, jako tady během Filipínského cestování

Tak jo, Filipíny jsou konečně tu! 'Je to sice trochu horší Chorvatsko', ale myslím, že tu ten měsíc vydržíme. Filipínci jsou opravdu ještě přátelštější než Vietnamci a o Filipínkách raději nemluvím 😁. K vietnamské atmosféře chybí jen Phó a zdejší Tanduay rum je skoro levnější než benzín (třetinka za dvacku). Ještě chvíli potrvá, než jim začnem víc důvěřovat, ale už z první je to tu sjupr :) #ponozkynacestach #socksinbox

Ponožky na cestách l Socks Travelling

 


Komentáře (11)


 • Anneday

  generic kamagra[/url]


 • extibre
  generic cialis online safe[/url]

 • ehekuso
  500 Mg[/url] Amoxil uly.gtsj.socksinbox.cz.lbe.ad http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/

 • ialacolaco
  Amoxicillin[/url] Amoxicillin Online ttv.urne.socksinbox.cz.fta.qw http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/

 • iuyixadequac
  Amoxil[/url] Buy Amoxicillin uzh.zlym.socksinbox.cz.jmk.xv http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/

Přidat komentář